A videoklippeket leszámítva minden Simses alkotásnak van története, sőt, ma már sok olyan klipp létezik, aminek szintén van. Ezek a történetek alaposan meg vannak szerkesztve, ki vannak dolgozva. A mai világban már annyi különféle történet van, hogy nehéz újat létrehozni, de érdemes megpróbálni. A történetednek legyen alapszituációja, kezdete (pl költözés, halálesetet, születés), jó, ha valamilyen változással kezded a sztorit, nem csak úgy belevágsz egy hétköznapi család hétköznapjaiba.
Milyen egy jó sztori?
fordulatos
az események meglepik a nézőt, gyakran történik valami váratlan
életszerű
a néző bele tudja magát élni a történetbe, egyik-másik karakterbe felismerheti önmagát/ismerőseit
nincs benne túl sok karakter
túl sok szereplő eseténa néző könnyen összekeverheti azokat, ráadásul nem valószínű, hogy mind az összes érdekelné
többsíkú
nem csak egy témáról, hanem többről is szól, így nagyobb közönség kedvelheti
rendelkezik háttértörténettel
legyen valami, amit a néző nem tud, de érdekli, valami titok lappangjon a történet mögött
Mi az, amit el kell kerülni?
az unalmas részleteket
nem sok embert érdekel, hogy a simed felkelt, reggelizett, iskolába ment, beszélgetett a barátnőjével, majd hazajött.ezeket hagyd ki!
a rövidítéseket
kerüld az ilyen szavakat, legyél igényes és tiszteld meg az olvasódat, ha már ő is megtisztel azzal, hogy elolvassa az írásodat
a helytelen írást
általában nem szándékos, de ügyelj a helyesírásra -és gépelésre, legyél mindig igényes
a történet túl gyors/túl lassú
nehéz eltalálni, hogy mi felesleges és mi nem (főleg, ha csak célozgatni akarsz egy történésre), de érdemes ügyelni a tempóra
az unalmas karaktereket
minden ember egyedi és sokszínű, még ha nem is mutatja ki. próbáld a simekkel ezt kimutattatni.
a tökéletest
a tökéletes nagyon valószínűtlen. kerüld az ilyen helyzeteket, embereket. (pl valószínűtlen a kölcsönös szerelem első látásra)
a tipikusat
unalmas már a 100. ugyanolyan történetet olvasni a gonosz szőke libáról, te találj ki valami újat!
Egy normál (nem Sims-es) film előtt mindig készítenek forgatókönyvet, amelybe a készülő film minden egyes percét leírják, megtervezik. Neked nem kell ilyen részletesen leírnod, de érdemes egy előre megírt vázlatot készíteni a szereplők jellemzőiről, kinézetéről, valamint a történet lefolyásáról, felépüléséről és a jelenetekről.
Divatbemutatónál ez elhagyható, esetleg a modellek sorrendjét leírhatod.
Filmnél viszont nagyon hasznos, itt ajánlott helyszínekre lebontva megírni a forgatókönyvet, így áttekinthetővé válik, mit hol kell forgatni és felgyorsul a forgatás folyamata.
Sorozatnál egyenesen elengedhetetlen, hiszen a jobb, igényesebb sorozatok nem csak mondjuk a szerelemről szólnak, hanem háttértörténettel is rendelkeznek, ami csak a sorozat végén derül ki, viszont amire célozni a sorozat elején és közepén is lehet.
|